Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT Prahakvalab.vscht.cz → Klíčové vybavení → Vybavení laboratoře biochemie
iduzel: 10875
idvazba: 12809
šablona: stranka
čas: 19.2.2018 01:13:18
verze: 4219
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Vybavení laboratoře biochemie

→ Otevřená zakázka do 12.12.2014

Charakteristické vlastnosti:

Je plánováno pořízení základních drobných přístrojů sloužících pro přípravu roztoků, jako jsou: pipety, míchačky s ohřevem,vortexy, pH metr, promývačka mikrodestiček, sestava rotátorů na zkumavky s nástavci, výrobník ultračisté vody, předvážky, analytické váhy.

Dále je plánováno pořízení přístrojů pro kultivaci buněk: třepačky, třepačka na gely, třepaný termoblok s chlazením, oběhový termostat s chlazením, třepaná vodní lázeň, CO2 inkubátor, kultivační bpx pro rostliny (fytotron).

Dále budou pořízeny přístroje pro zpracování buněk a jiných biologických materiálů, frakcionace buněčných organel a částic a separace: disruptor buněk, chlazená centrifuga se 2 rotory, jednoduchá varianta chromatografického přístroje FPLC.

Pro analýzu fluorescenčních proteinů v buňkách bude pořízen: jednoduchý fluorescenční mikroskop. Pro proteinovou analýzu bude pořízen: spektrofotometr,elektroforéza pro separaci proteinů (SDS PAGE) se zdrojem.

Nově zařazené biochemické metody zahrnují i základní techniky práce s nukleovými kyselinami, a proto budou v projektu pořízeny: termocyklér, jednoduchý dokumentační systém s transiluminátorem,software pro analýzu biologických dat.

Pro skladování biologických materiálů a roztoků budou pořízeny: lednice, mrazicí box, hlubokomrazící boxy -80°C a -150°C,výrobník ledu.

 

Účel pořizovaného vybavení:

  • Hlavním účelem je zvýšení kvality praktické výuky studentů bakalářského a magisterského studia a navýšení kapacity této laboratoře z důvodu stále stoupajícího zájmu o tyto laboratoře.
  • Laboratoř biochemie je povinná v rámci bakalářského studia pro všechny obory FPBT a většinu bakalářských oborů ostatních fakult. Studenti si v této laboratoři budou moci osvojit práci se zařízeními a přístroji, které jsou v současné době běžně dostupné v praxi.
  • Zkušenosti a specifika práce v biochemické laboratoři výrazně zvyšují konkurenceschopnost a uplatnění absolventů. Získané dovednosti studenti pak případně uplatní i  v oborových laboratořích.
Aktualizováno: 2.12.2014 13:12, Autor: Lenka Matějová

A BUDOVA A
B BUDOVA B
C BUDOVA C
VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi