Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT Prahakvalab.vscht.cz → Klíčové vybavení → Biotechnologická laboratoř
iduzel: 10881
idvazba: 12818
šablona: stranka
čas: 19.2.2018 01:10:08
verze: 4219
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Biotechnologická laboratoř

Charakteristické vlastnosti:

  • Vytvoření Biotechnologické laboratoře umožňující vyvíjet technologické procesy od přípravy biologického činitele až po návrh pilotního procesu snadno transformovatelného do průmyslového měřítka.
  • Laboratoř bude vybavena následující přístroji a zařízeními :

Fluorescenční mikroskop, inverzní mikroskop, laminární box, CO2 inkubátor, mini inkubátor, Bioanalyzér RNA/DNA vzorků, cell counter, spinner flask, spektrofotometr pro měření ultramalých objemů, SDS PAGE elektroforéza+zdroj, FPLC - (nejjednodušší varianta), analytické váhy, předvážky, pH metr , pipety + pipetátory, stolní chlazená centrifuga s příslušenstvím, mikrocentrifuga, mikrocentrifuga chlazená, magnetické míchadlo, vortex, třepačka s výměnnými platformami, orbitální třepačka, vývěva membránová, oběhový termostat, sestava rotátorů s výměnnými nástavci, multifunkční reader, jednoduchý dokumentační systém s transiluminátorem, výrobník ultravody, kombinovaná lednice s mrazákem, lednice, mrazák -70°, hlubokomrazák -150°C s backup, myčka.

 

Účel pořizovaného vybavení:

  • Hlavním cílem je pořízení špičkového vybavení umožňující zavedení moderních technik pro kultivaci a testování tkáňových a mikrobiálních buněk a metod molekulární biologie, pro vybudování moderní, konkurenceschopné biotechnologické laboratoře. Pořízené špičkové vybavení zkvalitní vědecko-výzkumné zaměření ústavu a umožní spolupráci s jinými ústavy VŠCHT Praha.
  • V současné době budou laboratoře využívány studenty bakalářského a magisterského studia 2 oborů (Biochemie a biotechnologie, Biotechnologie léčiv) a 2 doktorských oborů (Biotechnologie, Léčiva a biomateriály).
  • Klíčovým záměrem projektu je vytvoření Biotechnologické laboratoře umožňující vyvíjet technologické procesy od přípravy biologického činitele až po návrh pilotního procesu snadno transformovatelného do průmyslového měřítka. V takovémto prostředí je možné vychovávat absolventy, kteří budou velmi flexibilní a snadno se uplatní na trhu práce i v domácím i mezinárodním prostředí.
Aktualizováno: 2.12.2014 12:38, Autor: Lenka Matějová

A BUDOVA A
B BUDOVA B
C BUDOVA C
VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi