Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT Prahakvalab.vscht.cz → Klíčové vybavení → 3D strukturní iluminační mikroskop (3D SIM)
iduzel: 10861
idvazba: 12790
šablona: stranka
čas: 19.2.2018 01:14:25
verze: 4219
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

3D strukturní iluminační mikroskop (3D SIM)

Charakteristické vlastnosti:

  • Přístroj pro super-rezoluční fluorescenční mikroskopii biologických materiálů s rozlišením 100 nm (x, y) a 200 nm (z) a s ultrarychlou zobrazovací techniku.
  • Přístroj umožní snímání emise fluorescence ve čtyřech oblastech viditelného spektra (modrá, zelená, červená, tmavě červená).
  • 3D SIM který bude možno kombinovat např. s fluorescenční in situ hybridizací, či dalšími super-rezolučními technikami.

Účel pořizovaného vybavení:

  • Hlavním účelem pořízení je možnost kvalitního vědecko-výzkumného růstu v našich základních pilířích. Přístroj bude dále také využíván pro výukové účely a přípravu studentů pro budoucí povolání. Navíc uspokojí plánované konfigurace i řadu urgentních požadavků aktuálně vyučovaných oborů i případně nově zaváděných oborů a studentských závěrečných prací a prací řešných v rámci výzkumných projektů a to hlavně oborů Nanomateriály, Léčiva a biomateriály, Syntéza léčiv, Biotechnologie, Mikrobiologie, Obecná a aplikovaná biochemie.
  • Mikroskop bude využíván hlavně studenty doktorského studia. Studenti magisterského a bakalářského studia využíjí mikroskop hlavně při závěrečných pracích.
  • Přístroj bude součástí laboratoře pokročilých mikroskopických technik. Bude představovat nový stupeň evoluce špičkových super-rezolučních fluorescenčních technik a tím posílí charakter unikátní laboratoře.
  • Prvotřídní 3D super-rezoluční technika poslouží k dosažení výsledků publikovatelných v prestižních periodicích s vysokým impakt faktorem.
  • Studentům, kteří budou mikroskop využívat, se díky znalosti této jedinečné techniky otevře cesta do renomovaných laboratoří.
Aktualizováno: 2.12.2014 11:21, Autor: Lenka Matějová

A BUDOVA A
B BUDOVA B
C BUDOVA C
VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi