Nepřihlášený uživatel
Nacházíte se: VŠCHT Prahakvalab.vscht.cz → Klíčové vybavení → Ion mobility quadrupol time of flight spectrometr (IMS-QTOF) pro metabolomické studie
iduzel: 10876
idvazba: 12811
šablona: stranka
čas: 19.2.2018 01:14:51
verze: 4219
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Ion mobility quadrupol time of flight spectrometr (IMS-QTOF) pro metabolomické studie

Charakteristické vlastnosti:

  • Špičkový instrument vybavený ultra-účinným kapalinovým chromatografem s autosamplerem umožní využití chromatografických separačních kolon vyžadujících provoz za vysokých tlaků; hmotnostní analyzátor tandemového typu s iontovou mobilitou pak získání komplexních dat nezbytných pro identifikaci struktury organických sloučenin nacházejících se v biotických matricích.
  • Sofistikovaný software pro podporu metabolomických studií a zprostředkuje vazbu na komplementární omics data uspořádáním.

Účel pořizovaného vybavení:

  • Přístrojová sestava reprezentující současnou generaci špičkových hmotnostních spektrometrů umožní díky vysoké selektivitě procesu analýzy identifikaci a kvantifikaci široké škály sloučenin, přirozených i syntetických, které se nacházejí v potravním řetězci člověka a v biotických matricích. Studium bude realizováno ve vazbě na preference senzorických vlastností potravin konzumenty.Toto spojení umožní díky vysoké selektivitě analýzu a identifikaci většiny chemických individuí. Hlavním účelem pořízení této špičkové techniky je možnost kvalitního vědecko-výzkumného růstu v našich základních vědecko-výzkumných pilířích, konkrétně velké využití tento přístroj nachází v pilíři „Zdraví a bezpečnost“.
  • Unikátní sestava disponující mimo jiné i iontovou mobilitou, čili další separační dimenzí, poskytne studentům jedinečnou příležitost realizovat vědecké studie na špičkové úrovni a VŠCHT přinese významné posílení odborné kompetence a možnost interdisciplinární komunikace a  integrace do světových výzkumných struktur a, potažmo, do mezinárodních projektů.
  • Přístroj bude hlavně využíván studenty doktorského, magisterského ale i bakalářského studia FPBT.
Aktualizováno: 2.12.2014 12:33, Autor: Lenka Matějová

A BUDOVA A
B BUDOVA B
C BUDOVA C
VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi